Што симболизираат боите на облеката што ја носите?

Силна розова – забава

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-08.jpg

Виолетова – софистицираност

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-09.jpg

Портокалова – независност

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-10.jpg

Кафеава – стабилност

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-11.jpg

Сива – неутралност

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-12.jpg

Црна – елеганција

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-13.jpg

С. С. | Црнобело



Би можело да ве интересира:

Конци во друга боја и уште 6 работи кои прават скапата облека да ви изгледа евтино Конци што не одговараат на бојата на модното парче – за чантата или парчето обле...
Мала висина, „лоши“ нозе: Докази како облеката може да ви ги сокрие (или истакне) маните на телото Широк струк, мали гради, широки раменици се дел од работите кои славните дами ус...
5 парчиња облека на кои вреди да потрошите пари + 5 на кои можете да заштедите Навистина вреди да дадете повеќе пари за чанта – ја носите постојано и веројатно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg