6 трендови за плажа за кои нема место во 2020-та


6 трендови за плажа за кои нема место во 2020-та

Oд марами во силни бои до костими за капење со мрежа, со кои трендови за плажа треба да се збогувате?

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-01.jpg

И покрај пречките со кои нѐ соочи оваа 2020-та година, голем дел од луѓето го пронајдоа патот до плажата, ако не подалеку, тогаш на некое од езерата во нашата држава.

Toa значи дека сеозната на бикини е во полн ек.

Но, ако и вам ви се приближува датумот на летниот одмор треба да знаете дека со некои од трендовите за плажа од изминатите години нема место во 2020-та.

Трендови за плажа со кои треба да се збогувате:

Марами во силни бои

Годинава повеќе ќе се носат летни лелеави фустани во нежни нијанси и од природни материјали.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-02.jpg

Костими за капење со мрежа

Моделите кои изгледаат како да ни ги плетела баба ни повеќе не се ИН.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-03.jpg

Микро шорцеви

Ултра кратките шорцеви што не покриваат ништо не се модерни годинава.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-04.jpg

Маици и фустани со голи раменици

Овие модели визулено го скратуваат вашето тело и ве шират во пределот на рамениците, па затоа годинава одберете модели со прерамки.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-05.jpg

Сандали на платформа

Навистина нема потреба очајно да се трудите да изгледате високи на плажа, изгледа очајно, одберете рамен модел.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-06.jpg

Сандали со огромни камења

Тие не изгледаат скапо и спектакуларно, туку кич, одберете поедноставна опција.

6-trendovi-za-plazha-za-koi-nema-mesto-vo-2020-ta-07.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 трендови за плажа со кои е време да се збогуваме и нивна замена со нови Кажете им збогум на огледалните очила за сонце, монокините со отсечоци и бикинит...
14 трендови од почетокот на 2000-тите кои не би сакале да се вратат Се срамите ли од некои свои стари модни избори? Некои фотографии засекогаш остан...
Модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2021 Се прогнозира враќање на розова боја и уште поширока распространетост на чевлите...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg