Износени чевли, оштетени ремени: 14 детали кои покажуваат дека жената не се грижи доволно за себе


Износени чевли, оштетени ремени: 14 детали кои покажуваат дека жената не се грижи доволно за себе

Од оштетени рачки на чантите до носење на облека во погрешен број, кои се најголемите модни грешки на жените?

iznoseni-chevli-oshteteni-remeni-14-detali-koi-pokazhuvaat-deka-zhenata-ne-se-grizhi-dovolno-za-sebe-01.jpg

Кога луѓето се гледаат на огледало најчесто им се допаѓа тоа што го гледаат, затоа што си се насмевнуваат и ја ставаат главата под добар агол, но кога се случајно фотографирани се ловат малите несовршености.

Токму некои мали детали оддаваат дека жената не се грижи доволно за својот изглед:

Фризура која не е средена одзади

iznoseni-chevli-oshteteni-remeni-14-detali-koi-pokazhuvaat-deka-zhenata-ne-se-grizhi-dovolno-za-sebe-02.jpg

Ставање на пудра само на лицето и заборавање на вратот

iznoseni-chevli-oshteteni-remeni-14-detali-koi-pokazhuvaat-deka-zhenata-ne-se-grizhi-dovolno-za-sebe-03.jpg

Лошо држење на телото

iznoseni-chevli-oshteteni-remeni-14-detali-koi-pokazhuvaat-deka-zhenata-ne-se-grizhi-dovolno-za-sebe-04.jpg

Испукани и излупени рачки на чантите

iznoseni-chevli-oshteteni-remeni-14-detali-koi-pokazhuvaat-deka-zhenata-ne-se-grizhi-dovolno-za-sebe-05.jpg

Фармерки со крој кој не прилега на телото

iznoseni-chevli-oshteteni-remeni-14-detali-koi-pokazhuvaat-deka-zhenata-ne-se-grizhi-dovolno-za-sebe-06.jpg

Лошо позиционирање на стапалата при позирање

iznoseni-chevli-oshteteni-remeni-14-detali-koi-pokazhuvaat-deka-zhenata-ne-se-grizhi-dovolno-za-sebe-07.jpg

iznoseni-chevli-oshteteni-remeni-14-detali-koi-pokazhuvaat-deka-zhenata-ne-se-grizhi-dovolno-za-sebe-08.jpg

Истуткана облека

iznoseni-chevli-oshteteni-remeni-14-detali-koi-pokazhuvaat-deka-zhenata-ne-se-grizhi-dovolno-za-sebe-09.jpg

Уште 7 трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 пара чевли што секоја жена треба да ги има за секоја сезона Сандали, бели патики, оксфордки, удобни и од оние кои ги носиме само за излегува...
6 модели на чевли кои визуелно ви ги скратуваат нозете Било какви ремчиња околу глуждот ги прават нозете визуелно пократки. Што друго п...
Женски прирачник за добар изглед: Кој модел на чевли со каква облека одговара? Иако сите мислат дека жените не може да згрешат кога се работи за чевли, сепак н...

Најчитани неделава