10 заблуди поради кои никогаш нема да бидете модна икона


10 заблуди поради кои никогаш нема да бидете модна икона

„Бидејќи го купив ова скапо брендирано парче ќе го носам постојано за да ми се исплати.“ - Штедевте долго и посакуваната чанта конечно е ваша, но тоа не значи дека треба да ја носите 365 дена во годината.

10-zabludi-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-01.jpg

Дали сакате да изгледате модерно и да бидете препознатливи по својот стил, но тоа некако не ви оди од рака?

Кои модни грешки ги правите?

Заблуди поради кои никогаш нема да бидете модна икона:

„Облеката не го отсликува човекот.“

Во ред е што верувате во ова, но oблеката дефинтивно кажува многу за вас и влијае на вашата самодоверба.

10-zabludi-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-01.jpg

„Ќе купам помал број, па ќе ослабам.“

Ова е една од најчестите модни грешки. Најверојатно ќе го носите парчето без да симнете килограми и нема да ви прилега добро.

„Не треба да трошам многу пари на облека – модата се менува.“

Да, жешките трендови може да заминат во заборав за 6 месеци, но инвестирањето во класични парчиња, чевли и чанти со добар квалитет е сосема во ред, тие ќе ви траат многу повеќе од една сезона.

10-zabludi-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-02.jpg

„Жената мора да остане жена.“

Ова значи дека по секоја цена сметате дека треба да изгледате екстремно женствено и да имате слатки модни додатоци, односно не сакате носење патики, машки модели на чевли или износени фармерки. Водејќи се од оваа филозофија вие си скратувате многу стилски комбинации.

10-zabludi-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-03.jpg

„Никаде не се оди без високи потпетици.“

Самодовербата дефинитивно не зависи од висината на вашите потпетици. Добриот стил се крие токму во способноста за комбинирање и тоа на патики со кусо фустанче на пример или рамни чизми со миди здолниште.

10-zabludi-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-05.jpg

Уште 5 заблуди на следната страна...Би можело да ве интересира:

Редење со злато и уште 9 грешки поради кои никогаш нема да бидете модна икона Носите свилена долна облека со тантела за во теретана. Носите црни чевли за секо...
6-годишно девојче е мини модна икона и ги копира стаjлинзите на ѕвездите (фото) Таа со помош на мајка си се претвора во мини копија на ѕвездите, плус и самата м...
Модна еволуција: Какви очила за сонце се носеле низ годините? Очилата за сонце веќе не служат само за нивната примарна функција да штитат од с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg