Редење со злато и уште 9 грешки поради кои никогаш нема да бидете модна икона


Редење со злато и уште 9 грешки поради кои никогаш нема да бидете модна икона

Носите свилена долна облека со тантела за во теретана. Носите црни чевли за секоја пригода и со секој аутфит.

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-01.jpg

Може да трошите голем дел од платата на облека и модни додатоци, но ако ги правите овие модни грешки сѐ е залудно.

Најголеми модни грешки:

Се редите целите со злато и покрај другиот накит, на секој прст ставате златен прстен

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-02.jpg

Конзервативни сте во поглед на облекувањето и на пример никогаш не би искомбинирале фустан со патики

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-03.jpg

Носите црни чевли за секоја пригода и со секој аутфит

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-04.jpg

Стилот ви е монотон и секогаш изгледате како да сте исто облечени

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-05.jpg

Ставате наеднаш и џемпер и ролка и шал и плетена капа

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-06.jpg

Уште 5 модни грешки на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 заблуди поради кои никогаш нема да бидете модна икона „Бидејќи го купив ова скапо брендирано парче ќе го носам постојано за да ми се и...
10 грешки во изгледот кои ви додаваат години Металик нокти – металик лаковите за нокти се впечатливи, но со тоа привлекуваат ...
6-годишно девојче е мини модна икона и ги копира стаjлинзите на ѕвездите (фото) Таа со помош на мајка си се претвора во мини копија на ѕвездите, плус и самата м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg