Редење со злато и уште 9 грешки поради кои никогаш нема да бидете модна икона

Носите свилена долна облека со тантела за во теретана. Носите црни чевли за секоја пригода и со секој аутфит.

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-01.jpg

Може да трошите голем дел од платата на облека и модни додатоци, но ако ги правите овие модни грешки сѐ е залудно.

Најголеми модни грешки:

Се редите целите со злато и покрај другиот накит, на секој прст ставате златен прстен

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-02.jpg

Конзервативни сте во поглед на облекувањето и на пример никогаш не би искомбинирале фустан со патики

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-03.jpg

Носите црни чевли за секоја пригода и со секој аутфит

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-04.jpg

Стилот ви е монотон и секогаш изгледате како да сте исто облечени

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-05.jpg

Ставате наеднаш и џемпер и ролка и шал и плетена капа

redenje-so-zlato-i-ushte-9-greshki-poradi-koi-nikogash-nema-da-bidete-modna-ikona-06.jpg

Уште 5 модни грешки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ретро моден тренд: Бидете шик во стилот на вашата баба (фото) Трендсетерките во светот се опседнаа со винтиџ парчињата од „орманот на баба“. П...
2-годишно девојче од Скопје е мала модна икона на Инстаграм (фото) Доброосмислени аутфити и талент за позирање, запознајте ја малата Фрида од Скопј...
7 зимски модни грешки кои не смеете да ги повторите сезонава За да избегнете лош изглед на ладно време не треба многу. Треба само да не ги по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg