8 аксесоари кои се „дозволени“ на плажа


8 аксесоари кои се „дозволени“ на плажа

Иако на плажа не би требало да се појавуваме со истиот накит како за вечерно излегување, ниту пак со штикли во песокот, сепак дел од жените знаат да ги прекршат правилата.

8-aksesoari-koi-se-dozvoleni-na-plaza-001.jpg

За да не „лутате“ и експериментирате со дотерувањето на плажа, ова е листата од 8 аксесоари кои се дозволени и пожелни на плажа:

Сламена чанта

8-aksesoari-koi-se-dozvoleni-na-plaza-01.jpg

Сламен шешир

8-aksesoari-koi-se-dozvoleni-na-plaza-02.jpg

Лесна марама која се носи на повеќе начини

8-aksesoari-koi-se-dozvoleni-na-plaza-03.jpg

Рамни сандали или влечки

8-aksesoari-koi-se-dozvoleni-na-plaza-04.jpg

Украсни шноли во косата

8-aksesoari-koi-se-dozvoleni-na-plaza-05.jpg

Квалитетни очила за сонце

8-aksesoari-koi-se-dozvoleni-na-plaza-06.jpg

Накит со школки

8-aksesoari-koi-se-dozvoleni-na-plaza-07.jpg

Алки на нога

8-aksesoari-koi-se-dozvoleni-na-plaza-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Топ избор за на плажа: 4 модни парчиња кои ги кријат сите мани Колку и да вежбате, да се трудите, правилно да се храните, или, пак, да водите ж...
9 парчиња облека кои мажите ги сакаат на жените Кои парчиња облека ги обожаваат мажите на женското тело? На што се „запечатуваат...
11 парчиња облека кои ги прават мажите попривлечни во женските очи Мислевте дека нема врска дали фармерките ви се широки или тесни? И дали капутот ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg