7 модели на чевли со кои не може да згрешите


7 модели на чевли со кои не може да згрешите

Изборот на добри чевли знае да биде комплициран, бидејќи постојат толку многу облици, големини и бои, што забораваме на основните правила.

7-modeli-na-cevli-so-koi-ne-moze-da-zgresite-001.jpg

Сакајќи да ги следите трендовите, внимавајте да не направите клучна грешка.

Затоа, предлагаме да се држите до 7-те класици со кои не може да згрешите:

1. Едноставни штикли со дебела потпетица

7-modeli-na-cevli-so-koi-ne-moze-da-zgresite-02.jpg

2. Штикли со тенка потпетица

7-modeli-na-cevli-so-koi-ne-moze-da-zgresite-01.jpg

3. Сандали на висока, полна платформа

7-modeli-na-cevli-so-koi-ne-moze-da-zgresite-03.jpg

4. Крем штикли со отворени прсти

7-modeli-na-cevli-so-koi-ne-moze-da-zgresite-04.jpg

5. Високи чизми

7-modeli-na-cevli-so-koi-ne-moze-da-zgresite-05.jpg

6. Рамни балетанки

7-modeli-na-cevli-so-koi-ne-moze-da-zgresite-06.jpg

7. Чевли во ист тон како панталоните или хулахопките

7-modeli-na-cevli-so-koi-ne-moze-da-zgresite-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Правила за облекување на работа во лето, кои треба да ги следите за соодветен изглед Доколку работите во компанија која не бара посебен дрес код, имате голема среќа,...
Не штедат на убава долна облека и уште 8 тајни за убавина и стил од Италијанките Сакаат природен облик на веѓи – не се опседнати со тоа дека тие мора да се соврш...
Што симболизираат боите на облеката што ја носите? Која боја симболизира неутралност, која забава, која елеганција, а која невиност...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg