Долги џемпер-фустани – тренд кој топли (фото)


Долги џемпер-фустани – тренд кој топли (фото)

Ако минатата есен хит беа кратките фустан-џемпери кои ги истакнуваат дезенираните хулахопки во преден план, оваа есен изгледа ќе бидеме во плетиво од глава до пети.

dolgi-dzemper-fustani-trend-koj-topli-001.jpg

Во комбинација со топли наметки, капути, чизми или високи патики, сите девојки веќе носат долги џемпери.

Ги преферираат во неутрални нијанси, а длабоките шлицови се детаљ кој додава суптилна провокативна нота.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хит на пролетта: Макси фустани со долги ракави Секој фустан има посебно место, не само во гардероберот, туку и во срцето на едн...
Хулахопки со лош дезен и уште 7 работи кои ви додаваат години на изгледот Погрешен избор на накит или фармерки, може да направат голема разлика во вашиот ...
5 модели на чанти кои ќе се носат оваа есен 2019 Модните додатоци се неопходни за формирање на добар стил, а секоја сезона дизајн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg