Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Марама - задолжителен моден додаток за секоја елегантна дама, како да ја носите оваа сезона? (фото)

Без разлика дали станува збор за колан, впечатлива чанта или марама, внимателно одбраниот моден додаток може да направи драстична разлика во секоја модна комбинација.

marama-zadolzhitelen-moden-dodatok-za-sekoja-elegantna-dama-kako-da-ja-nosite-ovaa-sezona-foto-001.jpg

Оваа сезона, како и неколку претходно, популарни остануваат елегантните марами кои лесно можете да ги вметнете во многу комбинации.

Покрај врзувањето околу вратот, марамата можете да ја носите на главата, да ја исплетете во плетенка, да ја носите како колан, па дури и само да ја заврзете на вашата чанта.

Навистина постојат безброј начини за носење марама, а во продолжение неколку предлози за оваа сезона:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
Модна инспирација: Дел од девојките и жените од Македонија со најдобар моден стил (фото) Од тренди комбинациите на Милена Танаскоска до безвременските комбинации на Алек...
Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg