Деловно, а сепак удобно – Модни комбинации со бела кошула под топол џемпер (фото)


Деловно, а сепак удобно – Модни комбинации со бела кошула под топол џемпер (фото)

Ако треба да се облечете деловно и сериозно, а сепак да ви биде удобно, сигурно се мислите помеѓу кошула и омилениот џемпер. Сепак, најпаметно е да ги споите.

delovno-a-sepak-udobno-kombinacii-so-bela-koshula-pod-topol-dzemper-001.jpg

Белата кошула под топлиот џемпер се чини како одлична идеја за ладните денови кои следат, без да изгледате неуредно и претерано опуштено.

Модниот пар лесно се комбинира со штосни хулахопки, ако кошулата е подолга, или со тесни фармерки или кожени панталони, ако кошулата е стандардна.

Ова се повеќе идеи како да го износите модното дуо:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
Како да ги споите обичните парчиња облека во стилски модни комбинации? (фото) Не мора да имате скапи и уникатни парчиња облека за да направите комбинација кој...
Модно парче за сите сезони: Кошула со балон ракави Кошулата е едно од оние модни парчиња кои никогаш не излегуваат од мода. Кошу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg