13 парчиња облека и модни додатоци кои „додаваат“ килограми (фото)

Миди-здолништата со голем волумен визуелно ги скратуваат нозете и можат да ви додадат некој килограм плус, особено ако сте пониски.

13-parchinja-obleka-i-modni-dodatoci-koi-dodavaat-kilogrami-foto-01.jpg

Без разлика какво е вашето тело, важно е да си го сакате. Без разлика дали имате стомаче, широки колкови или што било што се смета за „недостаток“, треба да се носите гордо со него и да знаете кои парчиња облека најдобро ви одговараат на фигурата.

Односно, добро би било да знаете кои модели им стојат подобро на послаби, а кои на девојки и жени со облини.

Генерално, постојат неколку парчиња облека и модни додатоци што визуелно прават да изгледате пониско, а со тоа и пошироко, па најдобро е да ги избегнувате ако не сакате да го постигнете тој ефект.

Се разбира, не треба слепо да ги следите овие правила, но кога одбирате некое од следниве парчиња, не заборавајте да ги пробате пред да ги купите и да се осигурите дека сепак ви стојат добро.

Облека и модни додатоци кои прават да изгледате поголемо:

Светкава облека

Иако овие парчиња се впечатливи, можат да направат да изгледате пошироко. Па, кога сакате да ја нагласите фигурата, најдобро избегнувајте ги.

12-parchinja-obleka-i-modni-dodatoci-koi-dodavaat-kilogrami-foto-02.jpg

„Чокери“

Овие ланчиња визуелно го скратуваат вратот и можат да направат да изгледа пошироко.

Затоа, подобро одберете подолго ланче со приврзок или ѓердан.

12-parchinja-obleka-i-modni-dodatoci-koi-dodavaat-kilogrami-foto-03.jpg

Чевли со темни ремчиња

Темните ремчиња околу глуждовите прават нозете да изгледаат пошироко и пократко, дури и ако чевлите се со високи потпетици.

Многу подобро ќе изгледате со чевли кои имаат светли ремчиња.

12-parchinja-obleka-i-modni-dodatoci-koi-dodavaat-kilogrami-foto-14.jpg

Широко миди здолниште

Миди-здолништата со голем волумен визуелно ги скратуваат нозете и можат да ви додадат некој килограм плус, особено ако сте пониски.

12-parchinja-obleka-i-modni-dodatoci-koi-dodavaat-kilogrami-foto-04.jpg

Чевли со огромен ѓон

Иако периодов се доста популарни, бидете внимателни со чевлите со масивен ѓон. Овие чевли можат да ги нагласат листовите, па поради тоа нозете да ви изгледаат пошироко.

12-parchinja-obleka-i-modni-dodatoci-koi-dodavaat-kilogrami-foto-05.jpg

Многу широки или многу тесни панталони

Ако имате стомаче или широки колкови, многу тесните фармерки можат дополнително да ги нагласат.

Многу широките фармерки, од друга страна, прават нозете да изгледаат пократко и пошироко.

12-parchinja-obleka-i-modni-dodatoci-koi-dodavaat-kilogrami-foto-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
9 модни тајни на Французинките со кои изгледаат стилски, дури и во зима со куп облека Носат капут со поголем број,  не се откажуваат од белите панталони и во зим...
Модни парчиња и додатоци што можат да го уништат вашиот изглед Постојат многу парчиња облека што наместо да направат да изгледате подобро, ги и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg