Најпосакуваните крзнени чизми оваа сезона – никој не може да им одолее, но вредат ли за парите? (фото)

Камила Елфик е британска дизајнерка која почна да привлекува сè повеќе внимание со своите колекции на чевли.

Najposakuvanite-krznenj-cizmi-ovaa-sezona-01.jpg

Во 2014 година таа основала сопствен моден бренд, кој неколку години наназад е на „радарот“ на многу светски трендсетерки. 

„Татко ми уште од мала ми кажуваше колку е важно да имаш убави и негувани нокти, како и добри чевли за да оставиш добар прв впечаток“, изјавила Камила во една пригода.

Британската дизајнерка имала голема желба да дизајнира чевли кои се малку необични, забавни и со цел да создаде нешто поразлично што ќе се издвои од другите чевли на пазарот, резултатот се овие крзнени чизмички кои се хит на сезоната, а ги обожаваат (речиси) сите.

Што мислите за чизмите на Камила кои во моментот се продаваат по цена од 24.800 денари?

Дали би ги носеле или сметате дека не сте доволно вредни за парите?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
Бизарни чевли од 90-тите поради кои ќе се запрашате „каде ви биле очите“ Ако вашите родители на времето ви велеле: „Зошто по секоја цена инсистираш да но...
„Како стојат истите стајлинзи на фит ѕвездите vs. како ми стојат мене“ „Сите облици на женско тело се убави“ - тврди американката Кејт Стурино која со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg