Дизајнерски парчиња на кои плачеме и се смееме истовремено

Високата мода не секогаш има смисла. Подобро речено, ретко кога цената е оправдана.

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-001.jpg

Во време кога веќе сè е смислено, дизајнерите макотрпно се борат за да измислат нешто ново, генијално, невидено...

И често тие обиди завршуваат вака:

Панталони со 3 закопчувања – 1395 долари

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-01.jpg

Крокс, Balenciaga – 625 долари

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-02.jpg

Вонземјански чевли, Yeezy

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-03.jpg

Палто Andrea Crews

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-04.jpg

Кошула, Balenciaga – 1290 долари

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-05.jpg

Спирални чизми – 1336 долари

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-06.jpg

Nike штикли – 765 долари

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-07.jpg

Искината тексас јакна, Andrea Crews

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-08.jpg

Фарма чанта, Moschino - 1528 долари

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-09.jpg

Асиметрични фармерки

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-10.jpg

Издупчено палто

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-11.jpg

Крокс на платформа , Balenciaga – 850 долари

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-12.jpg

Авион чанта, Louis Vuitton – 39.000 долари

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-13.jpg

Багет чанта, Moschino – 1170 долари

dizajnerski-parcinja-na-koi-placeme-i-se-smeeme-istovremeno-14.jpg

M. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
10 популарни модни трендови кои потекнуваат уште од 1960-тите Знаевте ли дека високите бели чизми, големите очила за сонце и облеката со впеча...
Бизарни чевли од 90-тите поради кои ќе се запрашате „каде ви биле очите“ Ако вашите родители на времето ви велеле: „Зошто по секоја цена инсистираш да но...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg