5 стилски парчиња во кои секоја жена изгледа дотерано

Како што има денови кога само сакате да облечете широки тренерки, има и денови кога треба да изгледате беспрекорно дотерано.

5-stilski-parcinja-vo-koi-sekoja-zena-izgleda-doterano-001.jpg

За таквите денови од огромна помош ќе ви биде оваа листа.

Топ 5-те стилски фаворити во кои секоја жена изгледа средено:

1. Долг капут со ремен на врзување

2. Сако од твид

3. Високи чизми под колената

4. Свилена блуза или кошула

5. Модното тројство – шешир, очила, минималистички накит

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
Модна инспирација од девојките кои знаат стилски да „износат“ одело – со патики и штикли Комплет одело со панталони, здолниште или шорцеви – кој е вашиот фаворит? Стилск...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg