2-годишно девојче од Скопје е мала модна икона на Инстаграм (фото)

Доброосмислени аутфити и талент за позирање, запознајте ја малата Фрида од Скопје, која е хит на Инстаграм.

2-godishno-devojche-od-skopje-e-mala-modna-ikona-na-instagram-foto-01.jpg

Фрида е еден од најпознатите мини инфлуенсерки во Македонија, која воодушевува со нејзината харизма и уникатен стил. Таа има 2 и пол години.

Родена е и живее во Скопје. Името го добила по мексиканската сликарка Фрида Кало.

Инстаграм профилот на Фрида има близу 8.000 следбеници, а го води нејзината мајка.

На нејзиниот профил можете да ги видите уникатните модни комбинации на оваа мала модна икона, но и искуства и совети од стручни лица за доење, исхрана, несоница кај бебиња и деца.

Нејзиниот профил е различен од другите и по тоа што целиот фокус е ставен на Фрида, односно во нејзините објави не се појавуваат нејзините родители, што овој профил го прави дополнително интересен.

По примерот на светските мини инфлуенсери, а поради недостаток кај нас на еден моден детски профил, мајката на Фрида се одлучила да го создаде профилот на малата Фрида.

Првично профилот бил заклучен и служел како платформа во кои ќе се објавуваат фотографиите од Фрида и нејзините модни комбинации, но само за себе, за да подоцна го отклучи профилот и тие модни комбинации станат достапни и до јавноста.

Фотографии од профилот на малата модна икона:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Папарацо фотки на македонски Инстаграм профил: Уличната мода во Скопје Уличната мода во нашиот главен град низ објективот на Инстаграм профилот „Скопја...
Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Модна инспирација: Дел од девојките и жените од Македонија со најдобар моден стил (фото) Од тренди комбинациите на Милена Танаскоска до безвременските комбинации на Алек...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg