2-годишно девојче од Скопје е мала модна икона на Инстаграм (фото)

Доброосмислени аутфити и талент за позирање, запознајте ја малата Фрида од Скопје, која е хит на Инстаграм.

2-godishno-devojche-od-skopje-e-mala-modna-ikona-na-instagram-foto-01.jpg

Фрида е еден од најпознатите мини инфлуенсерки во Македонија, која воодушевува со нејзината харизма и уникатен стил. Таа има 2 и пол години.

Родена е и живее во Скопје. Името го добила по мексиканската сликарка Фрида Кало.

Инстаграм профилот на Фрида има близу 8.000 следбеници, а го води нејзината мајка.

На нејзиниот профил можете да ги видите уникатните модни комбинации на оваа мала модна икона, но и искуства и совети од стручни лица за доење, исхрана, несоница кај бебиња и деца.

Нејзиниот профил е различен од другите и по тоа што целиот фокус е ставен на Фрида, односно во нејзините објави не се појавуваат нејзините родители, што овој профил го прави дополнително интересен.

По примерот на светските мини инфлуенсери, а поради недостаток кај нас на еден моден детски профил, мајката на Фрида се одлучила да го создаде профилот на малата Фрида.

Првично профилот бил заклучен и служел како платформа во кои ќе се објавуваат фотографиите од Фрида и нејзините модни комбинации, но само за себе, за да подоцна го отклучи профилот и тие модни комбинации станат достапни и до јавноста.

Фотографии од профилот на малата модна икона:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Улична мода во Загреб: Фото докази дека Хрватите имаат беспрекорен моден стил (фото) Од класика и префинетост до ексцентричност и модни експерименти... Фото докази д...
Како стојат истите модни парчиња на слаба девојка vs. на девојка со облини (фото) Тие изгледаат сосема поинаку, но изгледаат подеднакво привлечно во истите модни ...
Мала висина, „лоши“ нозе: Докази како облеката може да ви ги сокрие (или истакне) маните на телото Широк струк, мали гради, широки раменици се дел од работите кои славните дами ус...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg