Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Улична мода во Загреб: Фото докази дека Хрватите имаат беспрекорен моден стил (фото)

Од класика и префинетост до ексцентричност и модни експерименти... Фото докази дека Загреб е модна метропола.

ulichna-moda-vo-zagreb-foto-dokazi-deka-hrvatite-imaat-besprekoren-moden-stil-foto-01.jpgфото: Ана Јо и Славица Јосиповиќ

Инстаграм профилот „Style Zagreb“ е совршен приказ за уличната мода во хрватската метропола.

Главниот град на оваа земја е преполн со луѓе кои имаат беспрекорен моден стил, а Ана Јо и Славица Јосиповиќ преку својот објектив го доловуваат тоа.

Жени и мажи од сите генерации изгледаат како да се симнати од модна писта.

Со внимателно одбрани детали, впечатливи модни парчиња и успешно слоевито облекување, тие се вистинска модна инспирација.

Уличната мода во Загреб:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Папарацо фотки на македонски Инстаграм профил: Уличната мода во Скопје Уличната мода во нашиот главен град низ објективот на Инстаграм профилот „Скопја...
Имањето стил не значи „здолниште и високи потпетици“ - модни тајни кои стилистите ги чуваат само за ... Ќе се согласиме: ништо не се менува толку брзо како што се менуваат модните трен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg