Модниот трик на Јована Јоксимовиќ за гламурозен изглед - веднаш ќе сакате да го ископирате (фото)

Пуфнастите ракави и потполнки на рамениците го ставаат акцентот на горниот дел од телото, а прават половината визуелно да изгледа потесно и повитко - ова е модниот трик што Јована Јоксимовиќ редовно го користи.

modniot-trik-na-jovana-joksimovikj-za-glamurozen-izgled-shto-vednash-kje-sakate-da-go-iskopirate-foto-01.jpg

Јована Јоксимовиќ е позната како сопруга на српскиот пејач Жељко Јокисмовиќ, но таа гради и сопствена успешна кариера пред малите екрани како телевизиска водителка.

Секогаш префинета и елегантна, Јелена важи за една од најубавите жени на малите екрани во Србија, a од нејзините модни изданија може да се забележи дека се служи со еден едноставен моден трик за секогаш да изгледа гламурозно и елегантно.

Се смета дека потполнките за раменици си заминаа во модната историја уште во 90-тите години, но Јелена докажува дека тоа не е така и дека овој моден детаљ во голема мера може да биде ваш сојузник доколку сакате да изгледате елегантно и витко.

Од фотографиите објавени на нејзиниот профил може да се види дека редовно нејзиниот моден избор вклучува фустани и блузи со пуфнасти ракави или кошули и сакоа со потполнки, со што се нагласува горниот дел од телото, а визуелно половината изгледа повитко и помало.

Фото-докази дека овој моден трик може да функционира и да го пробате и вие:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 совети при изборот на јакна и капут за тренди изглед во студените денови Мантил направен од кожа или друг впечатлив материјал, наместо од класичен матери...
8 модни грешки со кои ја криете половината наместо да ја истакнете (и си додавате некој килограм плу... Коланите се одличен начин да ја истакнете половината, но мора да внимавате на ни...
13 модни трикови со кои Џеј Ло на 52 години е секси и неодолива (секогаш и секаде) Често носи креации со голи раменици – и на овој начин изгледа нежно и женствено,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg