Најлудите и најбизарните костими што сме ги виделе на Евровизија, низ годините (фото)

Членовите на финскиот бенд Lordi излегоа на сцена преправени во чудовишта и иако можеби на почетокот сите ги гледавме со сомнеж, на крај ѝ донесоа победа на нивната земја.

najludite-i-najbizarnite-kostimi-shto-sme-gi-videle-na-evrovizija-01.jpg

Покрај песните со кои се претставуваат земјите на Евровизија, многу важен е и сценскиот настап, а со тоа и костимите што ги носат претставниците.

Некои не ризикуваат и носат едноставни комбинации за кои нема простор за грешка, но некои се обидуваат да приредат спектакуларно шоу благодарение на костимите.

А, доста често желбата да изгледаат уникатно прави да носат смешни и бизарни костими кои го постигнуваат спротивниот ефект.

Во продолжение дел од најлудите и најбизарните костими што сме ги виделе на Евровизија:

Групата Abba настапи и победи на Евровизија во 1974-та, и иако нема потреба да дискутираме за нивните таленти, облеката што ја носеа - како чудни кратки панталони и нешто помеѓу здолниште и панталони - не остави најдобар впечаток.

najludite-i-najbizarnite-kostimi-shto-sme-gi-videle-na-evrovizija-02.jpg

Пејачот од групата што ја претставуваше Норвешка во 2005 година се појави на сцена со сребрен и многу, многу тесен комбинезон во комбинација со чевли со огромни платформи.

najludite-i-najbizarnite-kostimi-shto-sme-gi-videle-na-evrovizija-03.jpg

Претставниците на Литванија во 2010 година беа мажи, но се појавија во многу кратки светкави панталони, во комбинација со бела кошула и кравата.

najludite-i-najbizarnite-kostimi-shto-sme-gi-videle-na-evrovizija-04.jpg

За претставниците на Украина од 2007 година се зборува и денес, најмногу поради лудите сребрени костими.

najludite-i-najbizarnite-kostimi-shto-sme-gi-videle-na-evrovizija-05.jpg

Истото важи и за финскиот метал бенд Lordi чии членови беа облечени како чудовишта.

najludite-i-najbizarnite-kostimi-shto-sme-gi-videle-na-evrovizija-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 модни парчиња кои може да ги носите во есен (наместо фармерки) за да изгледате стилски Црните кожени панталони и плисираното здолниште се одлични за еснеските денови -...
Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
Како да изгледате модерно и тренди без да давате многу пари за облека и модни додатоци? И наједноставната комбинација од маичка и фармерки ќе изгледа многу подобро ако ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg