Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Тренди комбинации со розова и зелена боја – за храбри девојки (фото)

Светлите бои стануваат сè попопуларни, особено во топлите денови, и можат да ви стојат одлично без разлика дали имате 20, 40, 60, па и повеќе години.

trendi-kombinacii-so-rozova-i-zelena-boja-najpopularnite-nijansi-za-ovaa-sezona-foto-01.jpg

Можеби најпопуларни оваа сезона се розовата и зелената боја кои заедно изгледаат навистина добро.

Додека до пред некоја година овие бои ги гледавме како премногу нападни и верувавме дека не се соодветни за повозрасни жени, сега модните инфлуенсерки ни докажуваат дека ова не е воопшто точно.

Всушност, можете да изгледате навистина добро дури и ако целата комбинација ви ја сочинуваат само розови и зелени парчиња.

Овие бои се и одлични за модни додатоци и чевли со кои ќе ја освежите комбинацијата од понеутрални бои.

Во продолжение неколку предлог модни комбинации со розова и зелена боја:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нека блеска црвено – одлични идеи за вашиот новогодишен стајлинг (фото) Доколку се двоумите што да облечете за највеселата ноќ во годината, црвената бој...
Како стојат истите модни парчиња на слаба девојка vs. на девојка со облини (фото) Тие изгледаат сосема поинаку, но изгледаат подеднакво привлечно во истите модни ...
„Бело злато“ – новата боја на коса што ги освои славните девојки (фото) За да ја добие новата фризура во боја на бело злато Ким Кардашијан поминала 14 ч...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg