„Нека има точки“ – се враќа трендот кој сите го обожаваме (фото)

Дури и наједноставните силуети во комбинација со разигран дезен со точки се претвораат во ефектни парчиња. Точкестиот дезен ќе се истакне како еден од неодоливите модни трендови оваа година.

Neka-ima-tochki-se vrakja-trendot-koj-site-go-obozavame-01.jpg

На секое парче облека, точките му даваат неверојатна моќ на трансформација и суптилна елеганција која одлично ќе го надополни деловниот изглед, но и посвечените комбинации.

Дезенот кој вклучува точки изгледа подеднакво добро на фустани, здолништа, панталони, но и модни додатоци како марами, чевли и чанти.

Инспирирајте се – за точки:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и...
11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
10 совети при изборот на јакна и капут за тренди изглед во студените денови Мантил направен од кожа или друг впечатлив материјал, наместо од класичен матери...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg