10 модни трикови со кои нозете ќе ви изгледаат витки (и нема да мора да ги криете)

Нагласете ја половината

Ако не сте задоволни од изгледот на нозете, а горди сте на вашата половина, искористете го ова максимално.

Односно, слободно истакнувајте ја половината со панталони здолништа со висок струк, но и со колани ако носите фустан.

10-modni-trikovi-so-koi-vashite-noze-kje-izgledaat-podobro-od-koga-bilo-07.jpg

Носете фармерки со рамен крој

Избегнувајте ги тесните фармерки и дајте им предност на моделите со рамен крој.

Исто така, подобар избор се фармерките без украси.

10-modni-trikovi-so-koi-vashite-noze-kje-izgledaat-podobro-od-koga-bilo-08.jpg

Чевлите со шпиц прават голема разлика

Овие модели визуелно ги издолжуваат нозете и прават да изгледаат послабо.

10-modni-trikovi-so-koi-vashite-noze-kje-izgledaat-podobro-od-koga-bilo-09.jpg

Фармерки и панталони со широки ногавици во комбинација со штикли

Ова е одлична комбинација која веднаш ќе направи вашите нозе да изгледаат подолги.

10-modni-trikovi-so-koi-vashite-noze-kje-izgledaat-podobro-od-koga-bilo-10.jpg

Носете здолништа со А-крој

Наместо тесни и кратки, миди здолништа со А-крој значително го подобруваат изгледот на нозете.

10-modni-trikovi-so-koi-vashite-noze-kje-izgledaat-podobro-od-koga-bilo-11.jpg

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg