Тренд аларм: Девојките и жените од Македонија и регионот се опседнати со жолта - хит бојата за лето 2022 (фото)

Од кратки фустани со тул како оној на нашата водителка Елена Стефановска до макси фустаните на Марјана Станојковска, Јелена Карлеуша, Цеца и Лепа Брена, Македонките и дамите од регионот во тренд бојата за лето 2022-ра.

devojkite-i-zhenite-od-makedonija-i-svetot-se-opsednati-so-zholtata-boja-ova-leto-2022-foto-01.jpg

Ако обрнувате што ни се сервира на модните писти, што носат ѕвездите и модните инфлуенсерки, тогаш знаете дека жолтата боја е хит бојата за лето 2022 година.

Особено актуелна е лимон нијансата.

Македонките, како и дамите од регионот, веќе носат стајлизни обоени во жолто, без разлика дали станува збор за моден детаљ во оваа боја, спортско издание или пак некој раскошен фустан.

Модна инспирација обоена во жолто:

Македонија

Елена Стефановска

Александра Шијакоска

Ксенија Деспотоска

Maрјана Станојковска

Регионот:

Милица Павловиќ

Јелена Карлеуша

Уште 5 славни дами од регионот на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Бело злато“ – новата боја на коса што ги освои славните девојки (фото) За да ја добие новата фризура во боја на бело злато Ким Кардашијан поминала 14 ч...
Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Правила и трикови со кои ќе му го продолжите животниот век на костимот за капење (и ќе заштедите пар... Колку често менувате костим за капење? Дали и вам ви се случува по една сезона д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg