Жолта како лимон е хит боја за ова лето – како да ја комбинирате? (фото)

Жолтата боја како лимон е одличен избор за летните комбинации и изгледа особено добро со потемен, исончан тен.

zholta-kako-limon-e-hit-boja-za-ova-leto-kako-da-ja-kombinirate-foto-01.jpg

Во летниот период сите им даваме предност на светлите бои кои нè асоцираат на овој топол период од годината. Оваа сезона дефинитивно ќе доминира жолтата боја како лимон која изгледа особено добро на потемен, исончан тен.

Оваа нијанса е одлична и за дневни, и за вечерни излегувања.

Жолтата како лимон може да биде доминантна боја во вашите комбинации, но и да ја искористите само за мали детали со цел да ја освежите секој комбинација.

Оваа нијанса одлично се вклопува со белата боја, а ако сте похрабри, слободно можете да ја комбинирате и со други впечатливи бои.

Неколку предлог комбинации со лимон-жолта боја:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Бело злато“ – новата боја на коса што ги освои славните девојки (фото) За да ја добие новата фризура во боја на бело злато Ким Кардашијан поминала 14 ч...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
Стилски комбинации за рана есен со кожени модни парчиња (фото) За раните, есенски денови со свежо време, кожената јакна, здолниште и панталони ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg