Ретро моделот повторно ИН: Девојките од регионот и светот се опседнаа со сандалите и влечки со масивен ѓон

Ретро моделот на обувки се врати во мода... Вртоглаво се високи (околу 13.5 сантиметри) и ѓонот изгледа навистина масивно, би ги носеле ли? Гломазни или привлечни?

devojkite-od-regionot-i-svetot-se-opsednaa-so-sandalite-i-vlechki-so-masiven-gjon-glomazni-ili-privlechni-01.jpg

Ретро моделот на влечки и сандали со масивен ѓон се врати на модната сцена на голема врата.

Светски славните дами веќе извесен период се опседнати со нив, а неодамна со ваков модел на влечки ја видовме и српската пејачка Едита Арадиновиќ при едно ТВ гостување.

devojkite-od-regionot-i-svetot-se-opsednaa-so-sandalite-i-vlechki-so-masiven-gjon-glomazni-ili-privlechni-03.jpgИзвор: Инстаграм Амиџи шоу

Верзиите на ретро моделот се различни, но на сите им е заедничко тоа што имаат вртоглава висина.

Модната куќа Steve Madden е меѓу првите кои го вратија во тренд овој ретро модел, а овој тип обувки го продаваат под името „Trixie“.

Чевлите се високи околу 13.5 сантиметри, а ги обожава сопругата на Бруклин Бекам, Никола Пелц.

devojkite-od-regionot-i-svetot-se-opsednaa-so-sandalite-i-vlechki-so-masiven-gjon-glomazni-ili-privlechni-06.jpg

devojkite-od-regionot-i-svetot-se-opsednaa-so-sandalite-i-vlechki-so-masiven-gjon-glomazni-ili-privlechni-05.jpg

Овој модел го обожава и Хејли Бибер.

Како ви се допаѓаат вам – привлечни или гломазни?

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
Трик за девојки со големи гради: Свртете ги триаголниците наопаку и ќе добиете бикини на преклоп (ви... Ќе добиете нов модел на бикини, само ако го промените начинот на врзување. Допол...
Превртено омбре – новата фризура што ги освои девојките низ светот (фото) Во летниот период дамите најмногу сакаат да експериментираат со фризурите, а ова...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg