Совршена идна кралица: 10 модни трикови со кои Кејт Мидлтон зрачи со елеганција и префинетост

Обожава бисери и совршено ги вклопува во стајлинзите. Секогаш сака да има женствени детали во изгледот.

sovrshena-idna-kralica-10-modni-trikovi-so-koi-kejt-midlton-zrachi-so-elegancija-i-prefinetost-01.jpg

Кејт Мидлтон години наназад е пример за кралска елеганција и префинетост, а сите нетрпеливо чекаат еден ден да ја видат во улога на идна кралица.

Кои се нејзините модни трикови за дамски изглед:

Одржува баланс, па така ако носи ауфит со впечатлив дезен, балансира со монохроматаски модни додатоци.

sovrshena-idna-kralica-10-modni-trikovi-so-koi-kejt-midlton-zrachi-so-elegancija-i-prefinetost-03.jpg

Се држи до класиката, наместо да се води од актуелните модни трендови.

sovrshena-idna-kralica-10-modni-trikovi-so-koi-kejt-midlton-zrachi-so-elegancija-i-prefinetost-04.jpg

Обрнува внимание на кројот за совршено истакнување на силуетата.

sovrshena-idna-kralica-10-modni-trikovi-so-koi-kejt-midlton-zrachi-so-elegancija-i-prefinetost-05.jpg

Точно ги знае маните и предностите на својот изглед, па поради долгото торзо, носи модели со висок струк.

sovrshena-idna-kralica-10-modni-trikovi-so-koi-kejt-midlton-zrachi-so-elegancija-i-prefinetost-06.jpg

Секогаш внимава со должината на здолништата и никогаш не покажува премногу голотија.

sovrshena-idna-kralica-10-modni-trikovi-so-koi-kejt-midlton-zrachi-so-elegancija-i-prefinetost-07.jpg

Уште 5 модни трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
13 модни трикови со кои Џеј Ло на 52 години е секси и неодолива (секогаш и секаде) Често носи креации со голи раменици – и на овој начин изгледа нежно и женствено,...
7 модни парчиња кои е добро да ги купите (половина) број поголеми Кошула – може изгледа добро на вас додека ја пробувате застанати во гардеробата,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg