5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем)

Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк се многу комплексно парче облека за комбинирање и дефинитивно не се за сечија градба.

5-modni-grevovi-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-kich-4-iot-e-najgolem-01.jpg

Се сметате ли себе за модна дама или едноставно не сте вљубеник во модата?

Сепак, во која група и да спаѓате постојат одредени работи кои не треба да ги правите.

Тие се модни гревови кои ви го уништуваат изгледот.

Најголемите модни гревови:

Моден грев 1: Восхитување на модните трендови и слепо следење на трендовите

Само затоа што нешто е популарно, не значи дека е соодветно за вашиот облик на тело и за вашиот стил.

Како на пример, фармерките со низок струк се многу комплексно парче облека за комбинирање и дефинитивно не се за сечија градба. Визуелно ги менуваат пропорциите на телото и ги скратуваат нозете.

5-modni-grevovi-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-kich-4-iot-e-najgolem-03.jpg

Моден грев 2: Штедење пари за корекции

Признајте најчесто ви недостига време за да појдете на кројач да ви ги направи потребните корекции на фустанот, панталоните или сакото, па ги носите така, не сосема соодветни за вашата фигура.

За елегантен и префинет изглед парчињата облека секогаш треба совршено да легнуваат на вас.

5-modni-grevovi-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-kich-4-iot-e-najgolem-02_copy.jpg

Моден грев 3: Љубов кон дизајнерски парчиња и логоа и претерување со нив

Не треба да бирате дизајнерски парчиња облека само затоа што се дизајнерски или само затоа што на нив имаат џиновско лого.

Само затоа што нешто е од скап бренд, не значи дека ќе изгледа добро на вас.

5-modni-grevovi-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-kich-4-iot-e-najgolem-05.jpg

Моден грев 4 (најголем моден грев): Носите премали парчиња облека

Најголем грев е кога се обидувате да се „пикнете“ во парчиња облека кои ви се мали затоа што мислите дека ќе ве стегнат и со тоа добро ќе изгледате.

Напротив, во ваков случај изгледате неуредно и ви се истакнуваат недостатоците на телото.

5-modni-grevovi-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-kich-4-iot-e-najgolem-06.jpg

Моден грев 5: Подготвеност да го жртвувате комфорот.

Ова се случува често и луѓето за да изгледаат спектакуларно го жртвуваат комфорот и притоа повторно не изгледаат добро затоа што кога не се чувствуваат удобно и пријатно, зрачат со чудна енергија.

Клучот на добриот изглед е самодовербата и да се чувствувате пријатно во тоа што го носите.

5-modni-grevovi-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-kich-4-iot-e-najgolem-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
13 модни трикови со кои Џеј Ло на 52 години е секси и неодолива (секогаш и секаде) Често носи креации со голи раменици – и на овој начин изгледа нежно и женствено,...
10 совети при изборот на јакна и капут за тренди изглед во студените денови Мантил направен од кожа или друг впечатлив материјал, наместо од класичен матери...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg