Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Модна инспирација: Дел од девојките и жените од Македонија со најдобар моден стил (фото)

Од тренди комбинациите на Милена Танаскоска до безвременските комбинации на Александра Шијакоска, но и уникатните и специфични на Марија Јовева, кои се девојките и жените со најдобар моден стил во Македонија?

modna-inspiracija-del-od-devojkite-i-zheni-od-makedonija-so-najdobar-moden-stil-foto-01.jpg

Од стилистки до модни инфлуенсерки и дизајнерки, листа на дел од девојките и жените во Македонија со најдобар модел стил.

Некои од нивните стајлинзи можеби ќе ве инспирираат и вас.

Некои од овие девојки и жени имаат префинет и безвременски моден стил, други ги прават комбинациите на свој уникатен и препознатлив начин.

Дел од девојките и жените од Македонија со најдобар моден стил:

Милена Танаскоска

Елена Најдоски

Јована Зука

Маја Кикириткова

Марија Аслимоска

Уште 5 девојки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Девојче (4) од Скопје во розови стајлинзи е мини верзија на Барби (фото) Барби манијата ја зафати и Македонија, а 4-годишно девојче од Скопје со аутфитит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg