Бизарни чевли од 90-тите поради кои ќе се запрашате „каде ви биле очите“

Ако вашите родители на времето ви велеле: „Зошто по секоја цена инсистираш да носиш непрактични, грди и смешни чевли?“ – тогаш вашата младост цутела во ’90-тите.

Bizarni-chevli-od-90-tite-poradi-koi-kje-se-zaprashate-kade-vi-bile-ochite 01 630x330.jpg

За волја на вистината она што е модерно и ни се допаѓа, сепак е релативно, а модните иновации најчесто се вклопуват во времето во кое живееме.

Неретко, по неколкугодишна заситеност, околностите се менуваат, трендот престанува да има смисла, но сепак останува да ѝ пркоси на иднината.

Повозрасните неретко знаат да се пошегуваат дека нивните проблеми со стапалата доаѓаат токму од „слепото“ следење на модата, па за разлика од тогаш - денес пред естетската привлечност преовладува удобноста и комоцијата.

Во продолжение за вас ги издвоивме препознатливите „бизарни“ чевли со чие носење некогаш се гордеевме:

Bizarni-chevli-od-90-tite-poradi-koi-kje-se-zaprashate-kade-vi-bile-ochite 02 630x330.jpg

Bizarni-chevli-od-90-tite-poradi-koi-kje-se-zaprashate-kade-vi-bile-ochite 03 630x330.jpg

Bizarni-chevli-od-90-tite-poradi-koi-kje-se-zaprashate-kade-vi-bile-ochite 04 630x330.jpg

Bizarni-chevli-od-90-tite-poradi-koi-kje-se-zaprashate-kade-vi-bile-ochite 05 630x330.jpg

Bizarni-chevli-od-90-tite-poradi-koi-kje-se-zaprashate-kade-vi-bile-ochite 06 630x330.jpg

Bizarni-chevli-od-90-tite-poradi-koi-kje-se-zaprashate-kade-vi-bile-ochite 07 630x330.jpg

Bizarni-chevli-od-90-tite-poradi-koi-kje-se-zaprashate-kade-vi-bile-ochite 08 630x330.jpg

Bizarni-chevli-od-90-tite-poradi-koi-kje-se-zaprashate-kade-vi-bile-ochite 09 630x330.jpg

Bizarni-chevli-od-90-tite-poradi-koi-kje-se-zaprashate-kade-vi-bile-ochite 10 630x330.jpg

Bizarni-chevli-od-90-tite-poradi-koi-kje-se-zaprashate-kade-vi-bile-ochite 11 630x330.jpg

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Немојте секогаш да користите машина за сушење и уште 6 трикови со кои облеката ќе ви трае многу подо... Немојте непотребно да ја перете облеката на високи температури, кога сте во можн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg