Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


10 совети при изборот на јакна и капут за тренди изглед во студените денови

Мантил направен од кожа или друг впечатлив материјал, наместо од класичен материјал – ќе изгледате смело и ќе бидете сензација каде и да се појавите.

10-soveti-pri-izborot-na-jakna-i-kaput-za-trendi-izgled-vo-studenite-denovi-01.jpg

Секоја жена сака да изгледа спектакуларно, дури и кога времето надвор е мрачно и студено.

За среќа, тоа е можно со некои модни трикови при изборот на јакна и капут за во студените денови.

Како во студените месец да се истакнете од толпата?

Неколку модни трикови:

Макси капут наместо со должина над колениците – изгледа стилски, елегатно и скапо, без разлика каква е цената.

10-soveti-pri-izborot-na-jakna-i-kaput-za-trendi-izgled-vo-studenite-denovi-03.jpg

Прав крој наместо пеплум – идеален е за секој тип на тело, а и навистина тренди.

10-soveti-pri-izborot-na-jakna-i-kaput-za-trendi-izgled-vo-studenite-denovi-04.jpg

Јакна со силни бои и уникатен изглед, наместо монохроматска – експериментирањето секогаш ќе направи да бидете забележани.

10-soveti-pri-izborot-na-jakna-i-kaput-za-trendi-izgled-vo-studenite-denovi-05.jpg

Кој било друг дезен, наместо карирано – карираното е одлично, но малку сме презаситени, па добро време е за свеж и впечатлив изглед со друг дезен.

10-soveti-pri-izborot-na-jakna-i-kaput-za-trendi-izgled-vo-studenite-denovi-02.jpg

Уште 5 модни трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
9 модни трендови кои ќе бидат хит во 2023 година (и ќе ги гледаме насекаде) Тренд: Безвременските парчиња со широк крој, кои личат како да сте ги извлекле о...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg