Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Имањето стил не значи „здолниште и високи потпетици“ - модни тајни кои стилистите ги чуваат само за себе

Ќе се согласиме: ништо не се менува толку брзо како што се менуваат модните трендови. Луѓето „очајно“ се обидуваат да останат во чекор со модата, а тоа неретко знае навистина да чини.

Imanjeto-stil-ne-znachi-zdolnishte-i-visoki-potpetici-modni-tajni-koi-stilistite-gi-chuvaat-samo-za-sebe 01 630x330.jpg

Дел од современите, светски стилисти кои имаат обемно познавање од модниот свет се подготвени да споделат низа совети „бесплатно“, а пак наспроти нив се оние кои истите ги задржуваат за себе и практично ги преточуваат во изгледот на својот клиент.

Универзални совети и едноставни модни трикови навистина постојат - 10 „тајни“ правила кои им пркосат на модните новитети:

Имањето стил не значи „здолниште и високи потпетици“ по секоја цена

Слободно експериментирајте со повеќе лежерни парчиња, па дури и умешно искомбинирана машка облека. Комфорна маичка, сако и добро одбрани патики или мокасини се секогаш добитна комбинација, a не може да погрешите и со макси фустан и патики или чизми, зависно сезоната. 

Imanjeto-stil-ne-znachi-zdolnishte-i-visoki-potpetici-modni-tajni-koi-stilistite-gi-chuvaat-samo-za-sebe 02 630x450.jpg

Водете се по правилото „три клучни елементи“

Ако мразите комплицирани модни трендови и само сакате да изгледате класично, а трендовски, потребно е да обрнете внимание на три поединости.

Квалитетните очила за сонце, секојдневната кожена чанта и добриот пар чевли или патики во кои можете лесно да се движите, веднаш ќе го комплетираат вашиот изглед.

Imanjeto-stil-ne-znachi-zdolnishte-i-visoki-potpetici-modni-tajni-koi-stilistite-gi-chuvaat-samo-za-sebe 03 630x450.jpg

Прошетајте ги патиките подалеку од теретаната

Патиките веќе одамна не се чевли наменети само за спортување. Сѐ повеќе стилисти се обединуваат при одлуката дека комбинацијата на здолниште и добро избрани патики е навистина трендовски „фит“, а исто така е доволно удобна за брзото темпо во кое живееме.

Imanjeto-stil-ne-znachi-zdolnishte-i-visoki-potpetici-modni-tajni-koi-stilistite-gi-chuvaat-samo-za-sebe 04 630x450.jpg

Обрнете внимание на изборот на ремен

Верувале или не, ремените се суштински дел од вашата облека. Додавањето текстуриран, украсен или шарен појас е најбрзиот начин да ги истакнете основните парчиња и да ја „убиете“ монотонијата.

Imanjeto-stil-ne-znachi-zdolnishte-i-visoki-potpetici-modni-tajni-koi-stilistite-gi-chuvaat-samo-za-sebe 05 630x450.jpg

Бисерите се секогаш добредојдени

Бисерно ланче, обетки или додатоци како бисерни клипови за коса, се навистина полн погодок. Ѕирнете во накитот на вашата баба и инспирирајте „шик“ изглед кој ќе додаде необична елеганција на вашата лежерна облека.

Imanjeto-stil-ne-znachi-zdolnishte-i-visoki-potpetici-modni-tajni-koi-stilistite-gi-chuvaat-samo-za-sebe 06 630x450.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и...
8 модни парчиња кои се тренди, но на моменти се навистина непрактични Парчиња облека со пердуви: Облеката со пердуви бара посебна грижа и начин на скл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg