30 причини зошто да се откажете од сè и да заминете за Италија


30 причини зошто да се откажете од сè и да заминете за Италија

Утринското кафе, тестенините за ручек и вечерните прошетки никогаш нема да бидат исти, барем не споредени со оние во Италија.

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-01

Се прашувате зошто животот во Италија добива потполно поинакво значење?

1. Затоа што изгрејсонцето го бои небото на поинаков начин

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-02


2.
Затоа што еспресото има побогат вкус

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-03


3.
Затоа што секој сладолед сонува еден ден да биде италијанско gelato

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-04


4.
Затоа што шпанските скали се одлично место за одмор

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-05


5.
Затоа што пицата изгледа вака...

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-06


6.
И затоа што cacio e pepe се најдобрите тестенини со сирење кои сте ги пробале

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-07


7.
Затоа што секојдневно посакувате да живеете во Positano

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-08


8.
За секој ден да можете да се будите со ваков поглед

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-09


9.
Затоа што лимоните од Sorrento имаат поинаков вкус и мирис

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-10


10.
Затоа што крајбрежјето Amalfi е прекрасно место за викенд одмор

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-11


11.
И за кратко возење по вода

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-12


12.
Затоа што само во Италија сфаќате дека има многу позабавни автомобили од класичниот Fiat

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-13


13.
И се разбира - ретро веспи!

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-14


14.
Затоа што кашкавалот има посебен вкус

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-15


15.
Заради прекрасната вечерна глетка кон Колосеумот

30-pricini-zosto-zivotot-e-poubav-vo-italija-16

Уште 15 причини на следната страна...Би можело да ве интересира:

Порано биле канибали, денес не смеете да носите очила и шапки: 11 факт... Членовите на владата на Фиџи за некои официјални приеми облекуваат здолништа, а ...
Топ 12 плажи кои треба да ги посетите ако летово одите на вториот крак... Иако не е толку популарен како првиот крак во Грција, сепак вториот крак, Ситони...
Колку може да ве чини еден ден на плажа во познатите туристички места? Порталот Post Office, секоја година објавува таканаречен барометар на цени споре...