Рај на планетата: Приватниот остров близу Белизе кој можете да го изнајмите за $395
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


Рај на планетата: Приватниот остров близу Белизе кој можете да го изнајмите за $395

Островот „Bird“ е мал приватен остров близу крајбрежјето на Белизе кој можете да го изнајмите на Airbnb за 395 долари од ноќ.

raj-na-planetata-privatniot-ostrov-blizu-belize-koj-mozete-da-go-iznajmite-za-395-01.jpg

Но, ќе треба да почекате, бидејќи е резервиран до јуни 2018-та година.

Инаку, до него се пристигнува со 20-минутно патување со брод од туристичкото село Плаценција на југот на Белизе.

Островот е направен на корален гребен и на него има една куќарка и приватна кабина во кои собира вкупно 4 луѓе.

Островот е совршен за нуркање, пливање и кајакарење:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Едноставен водич за островите во Грција - Дали сте за храна, вино, заб... Понекогаш поради близината ја земаме Грција здраво за готово и забораваме дека е...
Одмор во Порторико – што да посетите? Кога ќе се спомнат Карибите, прво нешто што ни паѓа на ум на сите, се Бахамите и...
Најубавите плажи во Грција за лето 2017 Грција е позната по тоа што нуди бескраен избор на плажи, а голем дел од нејзини...