Какво сместување ќе добиете во различни земји во светот за 45 евра од вечер?


Какво сместување ќе добиете во различни земји во светот за 45 евра од вечер?

45-те евра не секаде имаат иста вредност, па логично, во различни земји и делови од светот ќе добиете сосема различна услуга.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-od_vecer-001.jpg

Некаде ќе добиете луксузна соба со базени и на сама плажа, а некаде ќе мора да се задоволите со мотел или хостел.

Ако имате само 45 евра во џебот, еве како ќе ве сместат следниве земји:

Париз, Франција - Тешко дека ќе најдете хотел за овие пари. Можеби ќе бидете сместени во некој апартман далеку од главниот град.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-1.jpg


Мајами, САД
- Невозможно е да најдете добар хотел покрај плажа за овие пари. Со 45 евра може да се сместите близу меѓународниот аеродром.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-2.jpg


Пекинг, Кина
– За таа цена ќе мора да побарате хостел.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-3.jpg


Токио, Јапонија
– Тука полесно ќе најдете евтина соба, но ако се согласите на душек на земја наместо кревет, заедничка бања и туш, како и појадок во кеса.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-4.jpg


Рим, Италија
– Во центарот на Рим нема шанси да најдете соба за 45 евра, но во околината е изводливо.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-5.jpg


Мадрид, Шпанија
– Колку што сте поблиску до метрото, толку цената на собата е поскапа, имајте го тоа на ум. Но, тука не е невозможно да најдете пристоен хотел за оваа цена. Често и со вклучен појадок.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-6.jpg


Истанбул, Турција
– Тука 45 евра ви се сосема доволни за една ноќ во солиден хотел со добар поглед и високо квалитетна услуга.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-7.jpg


Москва, Русија
– Зачудувачки, но и тука 45 евра ви се сосема доволни за да уживате во хотел со руски шарм.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-8.jpg


Лангкави, Малезија
– Ќе бидете сместени во добар ресорт и ќе уживате во дополнителни услуги како спа, базен и фитнес сала.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-9.jpg


Сванвик, Норвешка
– Норвешка е во топ 10-те најбогати земји во светот, па не очекувајте луксуз. Она што може да го добиете е скромно кампување, некаде на планина.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-10.jpg


Пукет, Тајланд
– Хотелите во Тајланд имаат ниски цени и стандарди, па за 45 евра таму ќе бидете сместени во луксузен хотел со бесплатни третмани за убавина.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-11.jpg


Њу Делхи, Индија
– за 45 евра во Индија ќе добиете луксуз со бесплатен мини-бар, козметички третмани и општо елитен третман.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-12.jpg


Атина, Грција
– Ќе добиете комфор и пристојно сместување, само ако побарате неколку месеци порано.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-13.jpg


Тирана, Албанија
– Во Албанија може да се најдат соби за 30 евра, па за 45 ќе може да добиете и малку полуксузна услуга со појадок и собна послуга 24 часа.

kakvo-smestuvanje-ke-dobiete-vo-razlicni-zemji-vo-svetot-za-45-evra-za-edna-nok-14.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку може да ве чини еден ден на плажа во познатите туристички места? Порталот Post Office, секоја година објавува таканаречен барометар на цени споре...
7 работи кои не смеете да ги правите кога сте во Грција Како и во секоја друга земја, така и во Грција постојат правила кои не смеат да ...
Што да правите ако се најдете на отворено море? Сите обожаваме плажи и се обидуваме барем еднаш во годината да отидеме на море. ...