Места во светот кои се поубави кога се покриени со снег
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Места во светот кои се поубави кога се покриени со снег

Зимата е прекрасна, а посебно кога има снег се создава една посебна идила во која ретко кој не ужива.  

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-01 (1).jpg

Па така, некои дестинации, се едноставно создадени за зима, бидејќи изгледаат многу поубаво кога се покриени со снег.

Доколку сте љубители на патување, а не знаете за кое место да се одлучите оваа сезона, прво проверете кое од нив има снег.

Снежната бајка е посебно прекрасна на следниве места:

Тромсе, Норвешка

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-01.jpg

Нојшванштајн, Германија

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-02.jpg

Винариите во Шпиц, Австрија

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-03.jpg

Goðafoss, Исланд

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-04.jpg

Arêches-Beaufort, Франција

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-05.jpg

Прага, Чешка

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-06.jpeg

Централ Парк, Њујорк

mesta-vo-svetot-koi-se-poubavi-koga-se-pokrieni-so-sneg-07.jpg

Уште 7 места на следната страна...Би можело да ве интересира:

Авантура долга 2.000 километри - Од Куманово до Истанбул со автомобил и куче Уште еднаш сфатив дека спонтаните одлуки донесени во животот, остануваат најдлаб...
10 одлични зимски дестинации во Европа кои вреди да се посетат Можеби зимата оваа година кај нас не беше идеална и идилична, но затоа сè уште и...
25 градови кои се поубави со снег Снегот има моќ да го претвори секој град во бајка.Без оглед на тоа дали ја сакат...