Топ 10 европски острови кои вреди да ги посетите ова лето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavac 20-02-2019


Топ 10 европски острови кои вреди да ги посетите ова лето

Летото е најубавиот период кога сите се расположени за патување и откривање нови летни дестинации.

top-10-evropski-ostrovi-koi-vredi-da-gi-posetite-ova-leto-01.jpg

Посебно островите се популарен избор за одмор на многумина, а Европа има моќ посебно да ги шармира туристите.

Со прекрасните плажи и културни богатства, некои земји може да се гордеат со прекрасните острови кои вреди да се посетат.

Погледнете кои се тие и одлучете која ќе биде вашата следна дестинација:

Мадеира, Португалија

top-10-evropski-ostrovi-koi-vredi-da-gi-posetite-ova-leto-02.jpg

Корзика, Франција

top-10-evropski-ostrovi-koi-vredi-da-gi-posetite-ova-leto-03.jpg

Санторини, Грција

top-10-evropski-ostrovi-koi-vredi-da-gi-posetite-ova-leto-04.jpg

Хвар, Хрватска

top-10-evropski-ostrovi-koi-vredi-da-gi-posetite-ova-leto-05.jpg

Гран Канарија, Шпанија

top-10-evropski-ostrovi-koi-vredi-da-gi-posetite-ova-leto-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Топ 12 плажи кои треба да ги посетите ако летово одите на вториот крак... Иако не е толку популарен како првиот крак во Грција, сепак вториот крак, Ситони...
Топ 10 места во Италија кои сите љубители на природата треба да ги пос... Секогаш кога ќе се спомне Италија, сите помислуваат на Рим, Милано, Венеција, Фи...
Топ 5 најубави базени во светот според Инстаграм (фото) Ова е период кога сите почнуваат да размислуваат на плажа и почнуваат да планира...