Топ 12 плажи кои треба да ги посетите ако летово одите на вториот крак во Грција
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 24-04-2019
Возач 24-04-2019
Монтажер 24-04-2019


Топ 12 плажи кои треба да ги посетите ако летово одите на вториот крак во Грција

Иако не е толку популарен како првиот крак во Грција, сепак вториот крак, Ситонија има многу што да понуди.

top-12-plazhi-koi-treba-da-gi-posetite-ako-letovo-odite-na-vtoriot-krak-vo-grcija-01.jpg

Прекрасни туристички места со неверојатни плажи и кристално чисто, сино море.

Покрај природната убавина, важно е и што повеќето плажи не се натрупани со луѓе и лежалки, па тоа ги прави уште попримамливи.

Некои од нив се диви, а други имаат одлични бич барови – погледнете кои се 12-те плажи кои треба да ги посетите ако одите на одмор на вториот крак.

Kalogria Beach, Никити

top-10-plazhi-koi-treba-da-gi-posetite-ako-letovo-odite-na-vtoriot-kraj-vo-grcija-02.jpg

Agios Ioannis Beach, Никити

top-10-plazhi-koi-treba-da-gi-posetite-ako-letovo-odite-na-vtoriot-kraj-vo-grcija-03.jpg

Tigania Beach, Сикиа (Συκιά)

top-10-plazhi-koi-treba-da-gi-posetite-ako-letovo-odite-na-vtoriot-kraj-vo-grcija-04.jpg

Lagomandra beach, Неос Мармарас

top-10-plazhi-koi-treba-da-gi-posetite-ako-letovo-odite-na-vtoriot-kraj-vo-grcija-05.jpg

Platanitsi Beach, Сарти

top-10-plazhi-koi-treba-da-gi-posetite-ako-letovo-odite-na-vtoriot-kraj-vo-grcija-06.jpg

Orange Beach (Kavourotripes), Сарти

top-10-plazhi-koi-treba-da-gi-posetite-ako-letovo-odite-na-vtoriot-kraj-vo-grcija-07.jpg

Уште 6 плажи на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 плажи во Италија со најчиста вода, каде ќе сакате да го поминете ле... Италија е прекрасна земја која има многу да понуди кога станува збор за шетање, ...
Топ 10 европски острови кои вреди да ги посетите ова лето Летото е најубавиот период кога сите се расположени за патување и откривање нови...
Топ 10 најубави плажи во Грција за 2019-та, според TripAdvisor Во исчекување на продолжените викенди, грчките плажи се инспирација за планирање...