Работи кои секогаш треба да ви бидат спакувани во рачниот багаж кога патувате со авион
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Работи кои секогаш треба да ви бидат спакувани во рачниот багаж кога патувате со авион

Независно дали одите на краток или долг лет, секогаш ви се потребни неколку предмети кои треба да бидат во ваша близина.

raboti-koi-sekogash-treba-da-vi-bidat-spakuvani-vo-rachniot-bagazh-01.jpg

Откажани летови, промена на времето, празнење на батеријата на мобилниот и слични проблеми се многу чести, за кои треба да имате брзо решение.

Затоа, имајте на ум некои работи и секогаш пакувајте ги во рачниот багаж за да ви бидат при рака.

Погледнете кои работи секогаш треба да бидат со вас кога летате (некои во куферчето/торбата, други во малото чантиче до вас или во рака):

Наполнети екстерни батерии и полначи за електронските уреди

raboti-koi-sekogash-treba-da-vi-bidat-spakuvani-vo-rachniot-bagazh-02.jpg

Средство за дезинфекција на раце

raboti-koi-sekogash-treba-da-vi-bidat-spakuvani-vo-rachniot-bagazh03.jpg

Слушалки за да се чувствувате попријатно ако има бучава

raboti-koi-sekogash-treba-da-vi-bidat-spakuvani-vo-rachniot-bagazh04.jpg

Ужина како протеински бар или нешто слично за секој случај

raboti-koi-sekogash-treba-da-vi-bidat-spakuvani-vo-rachniot-bagazh-05.jpg

Шише со вода

raboti-koi-sekogash-treba-da-vi-bidat-spakuvani-vo-rachniot-bagazh-06.jpg

Маска за очи за мирен сон

raboti-koi-sekogash-treba-da-vi-bidat-spakuvani-vo-rachniot-bagazh07.jpg

Шал или марама за во случај да ви стане ладно или да е ладно каде што ќе слетате

raboti-koi-sekogash-treba-da-vi-bidat-spakuvani-vo-rachniot-bagazh08.jpg

Книга за во случај на одложен лет, да не мора цело време да го поминете на телефон

raboti-koi-sekogash-treba-da-vi-bidat-spakuvani-vo-rachniot-bagazh-09.jpg

Четка за заби и паста за освежување во случај на долго чекање измеѓу летови

raboti-koi-sekogash-treba-da-vi-bidat-spakuvani-vo-rachniot-bagazh-10.jpg

Комбинација од чиста облека за пресоблекување која ќе ја ставите најгоре за секој случај

raboti-koi-sekogash-treba-da-vi-bidat-spakuvani-vo-rachniot-bagazh-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 работи кои може да ве убијат на Исланд Плажите со црн песок се магични, но ненадеен бран може да ве повлече кон ледено ...
6 работи кои треба да ги знаете пред да ја посетите Словенија Од недогледни вински полиња до неверојатни национални паркови и езера, зошто Сло...
8 совети за безбедност доколку ова лето одите на соло авантура Соло патувањето е нешто што секој треба да го искуси барем еднаш. Сепак, важно е...