Што не треба никогаш да пакувате во куфер, за да не трошите залудно време и простор?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Што не треба никогаш да пакувате во куфер, за да не трошите залудно време и простор?

Пакувањето за патување не е никогаш лесно, посебно ако патувате со авион, па багажот ви е ограничен.

shto-ne-treba-nikogash-da-pakuvate-vo-kufer-za-da-ne-troshite-zaludno-vreme-i-prostor-01.jpg

Затоа, треба да размислувате практично и паметно да го користите просторот, без да ставате сè и сешто.

Има некои работи кои не вреди да ги пакувате бидејќи нема да ви затребаат или се ризични за да останат безбедни, а и такви кои можете да си ги купите од дестинацијата и нема потреба од дома да ви зафаќаат место.

Неколку работи со кои секојпат грешите кога ги пакувате:

Шампони и сапуни може да купите од таму

shto-ne-treba-nikogash-da-pakuvate-vo-kufer-za-da-ne-troshite-zaludno-vreme-i-prostor-02.jpg

Не ви требаат повеќе од 2 пара чевли

shto-ne-treba-nikogash-da-pakuvate-vo-kufer-za-da-ne-troshite-zaludno-vreme-i-prostor-03.jpg

Скапиот накит оставете го дома

shto-ne-treba-nikogash-da-pakuvate-vo-kufer-za-da-ne-troshite-zaludno-vreme-i-prostor-04.jpg

Исто и лап топот и други скапи уреди

shto-ne-treba-nikogash-da-pakuvate-vo-kufer-za-da-ne-troshite-zaludno-vreme-i-prostor-05.jpg

Нешто што вашиот сопатник веќе го има спакувано (пегла, паста и сл.)

shto-ne-treba-nikogash-da-pakuvate-vo-kufer-za-da-ne-troshite-zaludno-vreme-i-prostor-06.jpg

Фен најчесто има во хотелите

shto-ne-treba-nikogash-da-pakuvate-vo-kufer-za-da-ne-troshite-zaludno-vreme-i-prostor-07.jpg

Не носете 7 парчиња за друга сезона „за секој случај“, доволно е едно до две

shto-ne-treba-nikogash-da-pakuvate-vo-kufer-za-da-ne-troshite-zaludno-vreme-i-prostor-08.jpg

Оставете ги дома и големите книги со тврди корици

shto-ne-treba-nikogash-da-pakuvate-vo-kufer-za-da-ne-troshite-zaludno-vreme-i-prostor-09.jpg

М. М. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Совети од светски патник: Што мора да имате спакувано во куферот? Паша, како што се нарекува самиот, го пропатувал половина свет и решил да сподел...
Зошто никогаш не треба да резервирате хотел и да купувате авионски билет во исто време? За повеќето од нас, планирањето на одморот обично вклучува одбирање на дестинаци...
Што сè треба да спакувате пред да одите на одмор? Колку и да сакате да патувате, веројатно и вие, како и поголемиот број луѓе, мра...