Најубавите фотки од Амстердам покриен со снег


Најубавите фотки од Амстердам покриен со снег

Снегот во Амстердам не е честа појава, но кога ќе падне – целиот град изгледа како зимска бајка.

najubavite-fotki-od-amsterdam-pokrien-so-sneg-001.jpg

Кога улиците, дрвјата и мостовите, како и велосипедите кои се заштитен знак на гадот, ќе се покријат со снег, буквално сè како да мирува.

Снежниот Амстердам е предизвик за многу фотографи и патувачки блогери, па благодарение на нив има низа одлични фотки кои ја доловуваат атмосферата таму.

Издвоивме мал дел од нив, кои се рај за очи:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хотелот во Финска каде сите блогерки одат за да направат фантастични з... Лоциран во Рованиеми, Финска, хотелот Arctic ThreeHouse нуди топли соби со стакл...
Дијана Коциќ: „120 километри пешки и пијавица на ногата, но Непал вред... Нејзината љубопитноста за нови култури и спознавање на животот на различни начин...
Скопска чаршија, ќебапи и Матка: Туристка што го посети Скопје ги откр... Мија Дропуљиќ вели дека кањонот Матка е вистински спомен на природата, а дека ду...