Топ 16 искуства кои треба да ги доживеете додека патувате низ Европа
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Топ 16 искуства кои треба да ги доживеете додека патувате низ Европа

Европа има многу што да понуди, но кога патувате низ земјите добро е да знаете што вреди да посетите и не смее да пропуштите.

top-16-iskustva-koi-treba-da-gi-dozhiveete-dodeka-patuvate-niz-evropa-01.jpg

Некои искуства вреди да се доживеат, како што е гледањето делфини во Мадеира, учење како се прави чоколадо во Брисел, или восхитувањето на поларната светлина во Исланд.

Илјадници искусни патувачи гласале и ја направиле листата со работи кои мора да се направат при патување низ Европа.

Од споменици и знаменитости, до прошетки во природа и романтични крстарења – погледнете што не смее да пропуштите.

Исксутва кои треба да ги доживеете низ Европа:

1. Истражете ги Sete Cidades и Lagoa do Fogo

Сао Мигел – Азорски Острови, Португалија

top-16-iskustva-koi-treba-da-gi-dozhiveete-dodeka-patuvate-niz-evropa-02.jpg

2. Возење од соништата со ирвасите на Дедо Мраз

Рованиеми, Финска

top-16-iskustva-koi-treba-da-gi-dozhiveete-dodeka-patuvate-niz-evropa-03.jpg

3. Пронајдете се себеси духовно на Метеори

Метеори, Грција

top-16-iskustva-koi-treba-da-gi-dozhiveete-dodeka-patuvate-niz-evropa-04.jpg

4. Искажете љубов на романтично крстарење низ канали

Амстердам, Холандија

top-16-iskustva-koi-treba-da-gi-dozhiveete-dodeka-patuvate-niz-evropa-05.jpg

5. Освежете се во тиркизните води во националниот парк Крка

Шибеник, Хрватска

top-16-iskustva-koi-treba-da-gi-dozhiveete-dodeka-patuvate-niz-evropa-06.jpg

6. Пловете помеѓу два континента – Европа и Азија

Истанбул, Турција

top-16-iskustva-koi-treba-da-gi-dozhiveete-dodeka-patuvate-niz-evropa-07.jpg

7. Истражете ги најубавите водопади во Европа

Плитвички езера, Хрватска

top-16-iskustva-koi-treba-da-gi-dozhiveete-dodeka-patuvate-niz-evropa-08.jpg

8. Уживајте во чајот додека крстарите низ Темза

Лондон, Англија

top-16-iskustva-koi-treba-da-gi-dozhiveete-dodeka-patuvate-niz-evropa-09.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Низ фотки: 20 причини да го посетите Златибор во зима Златибор важи за едно од најбајковитите места во Србија, кое има многу што да по...
Божиќни маркети, ски ресорти и вкусна храна: Што значи да се патува во... Декември и тоа како знае да биде соодветен за патувања. Можеби немаме долги и то...
Порано биле канибали, денес не смеете да носите очила и шапки: 11 факт... Членовите на владата на Фиџи за некои официјални приеми облекуваат здолништа, а ...