7-те најубави плажи во Охрид и околината
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фарбар 28-01-2020


7-те најубави плажи во Охрид и околината

Охридското Езеро е нешто што најдобро би се опишало како „светско, а наше.“ Со целата историја и природна убавина која несебично ја нуди, не е ни чудо што многу странски туристи го одбираат како летна дестинација.

7te-najubavi-plazi-vo-ohrid-001.jpg

Па, ако летово барем неколку денови поминете во Охрид или во блиска околина, погрижете се да ги посетите следниве 7 плажи кои се прогласени за најубави:

Потпеш

Во близина на Канео, Потпеш е плажата која мора да ја искусите.

Често е полна со туристи, бидејќи се протега на мала површина, но е сосема доволно за да останете до стемнување и да го уловите совршеното зајдисонце.

View this post on Instagram

Jas sakam mirno ezero, dusata da si odmoram 💙

A post shared by Ana Surdilovic-Nikolovski (@anasurdilovicnikolovski) on

View this post on Instagram

...oreov lad... #podoras #potpes

A post shared by Iceberg (@icebergledeni) on

Куба Либре

Во самиот центар на случувањата и гужвите, Куба Либре е одличен избор доколку сакате добра храна и пијачки на плажа.

View this post on Instagram

#ohridlake #sunset #colors #endless #beauty

A post shared by Ivona Gasparovic (@ivonagasparovic) on

Лагадин

Веројатно една од најчистите плажи покрај Охридското Езеро. Опуштена атмосфера и мир е она што ќе пронајдете тука.

View this post on Instagram

#ohridplaces #ohrid #beach #greenparadise #lagadin

A post shared by dcavkuloski (@dcavkuloski) on

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Музеи, скриени градини и неодолива кујна – Гранада е идеална дестинација за секој патник Шпанија е многу повеќе од Барселона и Мадрид. Постојат многу интересни места, ко...
Зошто ноември е добар месец за патување? Нема добар или лош месец за патување. Да сме во можност, мислам дека секој од на...
Помалку познати, скриени плажи во Грција Не е тајна дека во Грција можат да се најдат некои од најубавите плажи во светот...