Рајска убавина - 8 најфотогенични места на магичниот Ко Самуи во Тајланд (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 09-07-2020


Рајска убавина - 8 најфотогенични места на магичниот Ко Самуи во Тајланд (фото)

Многу пати сме слушнале дека постои рај на земјата. Несомнено постојат многу локации кои го заслужуваат овој епитет, но островот Ко Самуи во Тајланд дефинитивно котира високо на списокот.

8-najfotogenicni-mesta-od-magicniot-Ko-Samui-01.jpg

Всушност, ова е вториот најголем остров во Тајланд. Природната убавина едноставно извира од него и практично е нереална. Оние што го посетиле островот велат дека секоја фотка е оправдана и секој Фотошоп излишен.

Долги, ситно песочни плажи, кристално проѕирна вода, водопади, храмови, богати шумски предели… Кои се осумте најфотогенични места од магичниот Ко Самуи?

Silver Beach

8-najfotogenicni-mesta-od-magicniot-Ko-Samui (1).jpg

Hin Ta & Hin Yai

8-najfotogenicni-mesta-od-magicniot-Ko-Samui (2).jpg

Overlap Stone

8-najfotogenicni-mesta-od-magicniot-Ko-Samui (3).jpg

Laem Yai Beach

8-najfotogenicni-mesta-od-magicniot-Ko-Samui (4).jpg

Na Muang Waterfall 2

8-najfotogenicni-mesta-od-magicniot-Ko-Samui (5).jpg

Lamai Beach

8-najfotogenicni-mesta-od-magicniot-Ko-Samui (6).jpg

Wat Plai Laem Temple

8-najfotogenicni-mesta-od-magicniot-Ko-Samui (7).jpg

Wat Phra Yai Temple

8-najfotogenicni-mesta-od-magicniot-Ko-Samui (8).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кој остров е прогласен за најубав во светот за 2019? Кој остров ги победи Крит, Ибица и Малта? Што мислите во која држава се наоѓа на...
10-те најскапи острови во светот Изгледа дека купувањето приватен остров е врвот на луксузот бидејќи сепак, само ...
10 бич барови во Грција од кои сакаме да го испратиме летото Пиењето ладен коктел, пиво или кафе со поглед на море е летниот сон на многумина...