Инстаграм разгледници на блогерка која се откажала од работата за да патува низ светот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Инстаграм разгледници на блогерка која се откажала од работата за да патува низ светот

„Нема подобро нешто од тоа да го работиш тоа што го сакаш“ е мотото на младата блогерка од Шпанија, Дијана Мијаус. 

Izvonredni-fotografii-na-blogerkata koja-koja-ja-napushtila-svojata-rabota-za-da-patuva-niz-svetot povekje 630x340.jpg

Taa вели дека најубавото нешто што го поседува во својот живот е можноста да патува низ светот.

Првично својата работа ја гледала како голем предизвик во кој не знае што да очекува и за кој треба доста посветеност и волја, но на крајот нејзиниот труд вродил со плод.

Како личност која прошетала голем дел од земјината топка, смета дека нашата планета изобилува со разни убавини, секоја уникатна на свој начин и вредна за гледање.

Младата „травел“ блогерка вели дека ужива во истражувањето на нови земји и култури и никогаш нема да се замори од тоа.

„Ја напуштив мојата работа да патувам низ светот и сè уште не жалам за тој избор!“ - препознатлива изјава која се наоѓа на речиси секое нејзино интервју.

Секојдневно полнејќи го списокот на посетени држави, Дијана споделува извонредни фотографии на социјалните мрежи преку кои ги споделува своите искуства и импресии.

Покрај нејзините Инстаграм и Фејсбук профили, каде што можете да ја најдете како DianaMiaus, таа активно ја одржува својата блог страница.

На нејзиниот блог можете да ги најдете најдобрите совети за патувања, разни маршрути, прекрасни хотели и секако нејзината колекција на изложени фотографии од секоја посетена дестинација, кои можат да ви послужат како инспирација и со сигурност нема да ве остават рамнодушни.

Во продолжение ви прикажуваме некои од нив:

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Низ фотки: 20 причини да го посетите Златибор во зима Златибор важи за едно од најбајковитите места во Србија, кое има многу што да по...
Дијана Коциќ: „120 километри пешки и пијавица на ногата, но Непал вредеше за секоја мака“ Нејзината љубопитноста за нови култури и спознавање на животот на различни начин...
9 работи кои може да ги направите оваа есен низ Македонија За да ја доживеете есента со сите нејзини бои, звуци и ароми, не мора да одите м...

Спонзорирани линкови: