Копаоник се претвори во зимска идила – најубавите фотки од првиот снег


Копаоник се претвори во зимска идила – најубавите фотки од првиот снег

Снежна покривка конечно се распосла низ Копаоник, а инстаграмџиите не пропуштија шанса да направат бајковити фотки.

kopaonik-se-pretvori-vo-zimska-idila-najubavite-fotki-od-prviot-sneg-01.jpg

По есенската монотонија, Копаоник конечно се претвори во зимска идила, а Инстаграм е преполнет со фотки од првиот снег.

На 5-ти декември официјално се отвора ски сезоната, па може да испланирате некое зимско бегство во српскиот ски центар.

Најубавите фотки од првиот снег за оваа сезона на Копаоник:

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Инстаграм водич: Места во Берлин на кои ќе направите најубави фотки Од неверојатни архитектонски градби до шаренило од бои по улиците – Берлин е мес...
Парот со најубави фотки од патувања на Инстаграм, открива како и колку ги средуваат (видео) Лорен и Џек се двајца познати Инстаграм блогери, чии фотки сигурно сте ги виделе...
Места во светот кои се поубави кога се покриени со снег Зимата е прекрасна, а посебно кога има снег се создава една посебна идила во кој...

Најчитани неделава