Секогаш одлична идеја кога сте во Охрид: кристална вода и меко, песочно дно – плажата во Љубаништа (фото)


Секогаш одлична идеја кога сте во Охрид: кристална вода и меко, песочно дно – плажата во Љубаништа (фото)

Најубавото зајдисонце. Најмирната плажа. Најчистата вода. И најмекото, песочно дно, нетипично за Охридското езеро.

Plazata-vo-Ljubanista-01.jpg

Оваа година туристи вриеше насекаде, а Љубаништа не беше исклучок. Селото лоцирано на околу 28 km од Охрид нуди одмор за сите вљубеници во кампувањето, како и за оние кои се во постојана потрага по мир и тишина.

И покрај огромниот број на туристи, водата во Љубаништа останува чиста и непоматена. Плажата е една од најдобрите на охридското крајбрежје, а погледот е вреден милион долари – зелената Галичица која го обвива Љубаништа со сета своја природна, раскошна убавина.

Љубаништа е секогаш одлична идеја кога сте во Охрид, нели? Фотките го докажуваа тоа:

https://www.instagram.com/p/CEkExMTpTAW/

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Одвиткани спомени од патувања и носталгија спрема некогашната нормалност Ги сакам оние моменти кога ќе се најдеш на некое место кое ќе ти отвори толку мн...
Место кое мора да се посети: „Нè измачи кривулестиот пат до Галичник, но таму нè дочека исконска уба... Кога престојуваш во Маврово на ден-два во близина на браната сакаш да посетиш шт...
7-те најубави плажи во Охрид и околината Охридското Езеро е нешто што најдобро би се опишало како „светско, а наше.“ Со ц...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg