15 докази дека Шкотска е магична земја


15 докази дека Шкотска е магична земја

По некоја забавна активност Шкотланѓаните сами го расчистуваат нередот, има водопади насекаде и овци какви што нема во другите краишта од светот. Факти за животот во оваа прекрасна земја...

15-dokazi-deka-shkotska-e-magichna-zemja-01.jpg

Шкотска е магична дестинација за туристите. Во што е нејзината тајна?

Фото докази за уникатноста на Шкотска:

Има руини од стари тврдини на Викинзите, како овие од 13-от век.

15-dokazi-deka-shkotska-e-magichna-zemja-02.jpg

По забавните активности граѓаните сами чистат и тоа го привлекува вниманието на децата – и тие сакаат да бидат како овие добри луѓе кога ќе пораснат.

15-dokazi-deka-shkotska-e-magichna-zemja-03.jpg

Природата во Шкотска е епска.

15-dokazi-deka-shkotska-e-magichna-zemja-04.jpg

Во Глазгов, најголемиот град во Шкотска, има мистични вибрации.

15-dokazi-deka-shkotska-e-magichna-zemja-05.jpg

Овие печурки се собрани за само 30 минути на висорамнините на Шкотска.

15-dokazi-deka-shkotska-e-magichna-zemja-06.png

Има уникатни овци.

15-dokazi-deka-shkotska-e-magichna-zemja-07.jpg

Убавите глетки се насекаде.

15-dokazi-deka-shkotska-e-magichna-zemja-08.jpg

На улиците има и вакви сцени:

15-dokazi-deka-shkotska-e-magichna-zemja-09.jpg

Уште 7 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Фото докази зошто селото Голем во Албанија е добро место за одмор Недогледна песочна плажа, пристапни цени, најубави зајдисонца и свежината на Јад...
6 работи што не сте ги знаеле за земјата во која мажите сакаат да носат „здолништа“ За Шкотите е познато дека носат килт, а правилата велат дека под килтот не се но...
Шума како од бајка, уникатни куќи: 15 фото докази зошто Норвешка е посебна приказна Од знаци дека може да ви излезат тролови на патот до косење на трева на кров од ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg