Зелениот дел на Њујорк


Зелениот дел на Њујорк

zeleniot-del-na-njujork-povekjeОна што често пати се поставува како прашање за светската метропола Њујорк, е тоа каде жителите на овој град пронаоѓаат мир. Њујорчаните често...


...се дружат во парковите кои се еден вид на зелена оаза каде би можеле да го поминете целиот ден.

Овде тие ги завршуваат и своите деловни состаноци – место во кафулиња и ресторани.

Како тоа од запад ние секогаш ги влечеме само најлошите навики (фаст фуд, алкохолизирање без усул и сл.) Секако дека имаме потенцијал.

Богатството на овој град е тоа што за овие зелени површини навистина се вложува многу, бидејќи градската џунгла полека го скратува секое природно задоволство.

zeleniot-del-na-njujork-1

zeleniot-del-na-njujork-2

zeleniot-del-na-njujork-3

zeleniot-del-na-njujork-4

zeleniot-del-na-njujork-5

zeleniot-del-na-njujork-6

zeleniot-del-na-njujork-7

zeleniot-del-na-njujork-8

zeleniot-del-na-njujork-9

Би можело да ве интересира:

Зошто сите блогери за патување на Инстаграм се сликаат на истите места? Сите уживаме да ги „листаме“ патувачките фотографии на Инстаграм од далечни дест...
Парот кој неразделно патува низ светот има видео заради кое ќе сакате да се врати летото Сигурно се сеќавате на парот кој неразделно патува низ светот, со порака дека љу...
Долината на праските во Кина почнува да цвета и е прекрасна Во северозападна Кина се наоѓа провинцијата Ксинџијанг каде се крие прекрасната ...

Спонзорирани линкови: