Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Топ 8 бич барови на првиот крак на Халкидики

Кревети со завеси зад кои ќе се скриете, перници и декорации во бохо стил, шанк покрај кој има луда забава – 8 бич барови на првиот крак кои нудат уживање за сечиј вкус. Кој ќе биде вашиот избор летово?

top-8-bich-barovi-na-prviot-krak-na-halkidiki-1.jpg

Летната сезона веќе е отворена, па време е топлите викенди да се искористат за кратко патување до најатрактивните и блиски места во Грција. 

Македонците често се одлучуваат за првиот крак на Халкидики, Касандра, затоа што е блиску, лесно достапен и изобилува со плажи за сечиј вкус.

Ако сте од оние кои сакаат денот да го поминат во бич бар, почнувајќи со прво утринско фрапе, па вкусен оброк и да завршите со ладно пиво или коктел, имаме неколку предлози за вас.

Бич барови на првиот крак кои и оваа сезона ќе бидат преполни со туристи расположени за уживање, но и за забава:

Achinos Beach Bar, Ханиоти

Минималистички и истовремено луксузни текстури во уредувањето создаваат удобна атмосфера која совршено се вклопува со природната околина. Денот започнува со уживање во тиркизното море, а завршува со луда забава.

Anemos Beach Bar, Сани Бич

За љубителите на вистинско уживање и размазување со вкусна храна и пијалаци покрај тиркизно море, но и за оние кои сакаат спортови на плажа и вода.

Laguna Beach Bar, Ханиоти

Бич бар каде преовладуваат препознатливите бои за Грција – сина и бела. Уживајте покрај тиркизното море или покрај базен, во ладен пијалак и морски плодови, или со наргиле и шампањ.

Villas Beach, Полихроно

Место каде деновите и ноќите покрај море ќе ги поминете со вкусна храна и пијалаци, многу танцување, музика и моменти за паметење. Сезоната се отвора на 10-ти јуни 2022.

Уште 4 на следната страна...



Би можело да ве интересира:

Природни атракции во Грција кои вреди да се видат, покрај плажите Пештери со езера, карпи и национални паркови – Грција може да понуди многу покра...
На кои плажи и места во Грција морето е најтопло? Во Паралија, како и на островот Родос, има многу плажи каде што морето е многу т...
5 места во Истанбул за совршени Инстаграм фотки – мора да ги посетите По цена од околу 400 денари, можете да си направите професионална фотосесија во ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg